Malatya Pazarı Kurumsal
Biz Başkayız...
148 yıl önce başlayan,
lezzet dolu bir başarı hikayesi…


Malatya Pazarı’nın lezzet dolu hikayesi 148 yıl önce Ali efendinin memleketinde kurduğu mütevazı Malatya Pazarı ile başlıyor. Babalarından el alan oğulları Hüseyin ve Hakkı kardeşler mesleği şevkle sürdürürken Malatya Pazarı Kuruyemişçiliğin kaderi, 1942 yılında Hüseyin ve Hakkı kardeşlerin ziyaretine gelen Malatya Milletvekili Tevfik Temelli’nin tek bir sorusu ile değişiyor; “Neden İstanbul’a gidip Malatya’nın balını, kuruyemişini, kayısısını tanıtmıyorsunuz ki?” İşte bu cümleyle birlikte artık hayatlarında yepyeni bir kapı açılıyor ve başarıya giden yolda ilk adım atılıyor… Aldıkları şevkle İstanbul’a gelen Hüseyin ve Hakkı kardeşler, dönemin İstanbul Valisi Lütfi Kırdar tarafından restore edilen Mısır Çarşısı’nı çok beğeniyorlar ve burada bir dükkan açıyorlar. Kardeşler bir süre birlikte çalıştıktan sonra Hakkı bey Malatya’ya dönüyor, kurduğu helva ve bisküvi fabrikası ile başka maceraya başlıyor ve farklı bir yolda ilerliyor.

Hüseyin bey ise artık yepyeni bir hikaye yazmak için hazırdır, ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Malatya’da başlayan eğitimlerine İstanbul’da devam eden oğulları Çetin ve Metin kardeşler bir yandan da Mısır Çarşısı’ndaki dükkanlarında çalışmaya başlamıştır. Bu sayede hem erken yaşta sorumluluk bilincine sahip olmuş hem de lezzet diyarına olan tutkuları hızla artmıştır.

Malatya Pazarı | Kurumsal

Genç yaşta iş hayatına atılan Çetin bey, babasının vefatına kadar onunla birlikte çalışır ve başarı basamaklarını hızla tırmanmaya başlar. Piyasadaki her türlü zorluğa, ön yargıya rağmen dürüstlüğü ve çalışkanlığıyla dükkan sayısını önce ikiye sonra da üçe çıkarır.

Dede mesleği olan kuruyemişçiliği bugün aynı azim, kararlılık ve başarı ile ailenin 4. kuşak üyesi Murat Palancı sürdürmektedir. Murat Palancı’nın başarılı girişimleri ve inovatif bakış açısı ile Malatya Pazarı Kuruyemişçilik; 22 yıl önce İstanbul Büyükçekmece’de pişirme, ayıklama ve paketlemeyi içeren Türkiye’nin kendi alanındaki en modern ve donanımlı tesisini kurmuştur.

Çevreye duyarlı, insan sağlığını gözeten ve çoğunluğu yerli üretim olan çeşitleriyle, kuruyemiş ve atıştırmalık kültürümüzde önemli ve değişmez bir yeri olan Malatya Pazarı Murat Palancı 1870’ten günümüze attığı her adımında her zaman kalite anlayışını en ön planda tutmuş ve tutmaktadır. Standartlarından hiçbir zaman taviz vermeden başarılarını sürdüren Malatya Pazarı Murat Palancı sektöre lezzet katmakta ve tüketicileri kalite ile buluşturmaya devam etmektedir.

Malatya Pazarı | KurumsalMalatya Pazarı | KurumsalMalatya Pazarı | KurumsalMalatya Pazarı | Kurumsal